Yüz Lazer Epilasyonu

Vücuttaki tüyler bir şekilde halledilebilirken, yüzdekiler genel olarak daha büyük problem olup, ciddi psikolojik sorunlara yol açıyor. Yüz bölgesindeki tüylenme çoğunlukla hormonaldır. Altta yatan neden mutlaka tespit edilmelidir. Epilasyon ile birlikte hormonal tedavinin de eş zamanlı olarak başlaması önem taşır.

Yüzdeki tüylerin yapısı vücut tüylerinden farklı mıdır?

Yüzdeki tüylerin kökleri daha kalındır ve derindedir. Yüz tüyleri diğer bölgelere nazaran daha hızlı uzar. Yüz bölgesinin hormonal duyarlılığı ve kıl döngüsünün hızlı olması nedeniyle lazer tipi seçilirken titiz davranılmalıdır. Uygun cihaz seçimi ve etkin doz kullanımı başarılı sonuçlar almak için çok önemlidir. Yüz bölgesinde uygun dalga boyunda ve yeterli dozda lazer epilasyon yapılmazsa sonuç alınamayacağı gibi, tetikleme meydana gelebileceğini ve tüylerden kurtulmak isterken daha fazlasıyla başa çıkmak zorunda kalınabilineceğini unutmamak gerekir. Alexandrite lazerler, yüzdeki tüylerde azalma yerine tam tersine artışa sebep olabilir. Bu nedenle cilt rengi açık bile olsa, yüz, boyun ve ense Diode lazerlerin en çok kullanıldığı bölgelerdir.

Yüz lazer epilasyonda ten rengi tedavinin başarısını etkiler mi?

Yüze uygulanan lazer epilasyonda açık tenlilerde daha iyi sonuçlar alınıyor. Bu nedenle epilasyon yaptırmadan önce bronzlaşmaktan kaçınmak gerekir.

Yüz lazer epilasyonda kaç seans uygulama gerekir?

Uygulama kişiden kişiye göre değişiklik gösterse de ortalama 6-10 seansta tamamlanmaktadır. Burada alanında uzman kişilerle çalışmak, doğru tanı ve doğru lazer cihazı seçimi önemli rol oynamaktadır.

Bıyık Lazer Epilasyonu

Kadınların yüzlerinde rahatsız olduğu tüylerin başında bıyık bölgesindekiler en başı çeker. Kadınlar bu bölgede ince ve açık renk tüyleri dahi sorun edebiliyorlar. Bıyık bölgesinde de yüz bölgesinde en çok tercih edilen Diode lazerler kullanılmaktadır.

Çene Lazer Epilasyonu

Çene tüyleri, yüz bölgesindeki diğer tüylenmeler gibi genelde hormonal kökenlidir. Öncelikle altta yatan hormonal sorunun tedavi edilmesi gerekmektedir. Çenede yaygın tüylenme varsa yine Diode lazer tercih edilmelidir.