Plazma ile Göz Torbası Tedavisi; Ameliyatsız Göz Çevresi Estetiği olan Plazma ile Göz Torbası Tedavisi cihaz ve cilt arasındaki potansiyel farktan yararlanarak fazla dokuyu buharlaştıran bir cilt germe tedavisi yöntemi olup, klinik değerlendirme ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Plazma ile Göz Torbası Alma Nasıl Uygulanır? İyileşme Süreci Nedir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Göz altındaki deri vücudun en ince yapıya sahip cilt dokularından biridir. Yaşlanma, düzensiz uyku, stres, hormonal değişiklikler, kilo alıp verme ve daha pek çok faktör sonucunda göz altında yüzün görsel estetiğini bozan torbalanma şikayetleri oluşmaktadır. Özellikle yaşlanma ile göz çevresinde daha belirgin hale gelen göz altı torbaları, göz çevresindeki kas ve bağ dokusunun zayıflaması, göz altı yağ dokusunun azalmasına bağlı hacim kayıpları ve cilt sarkmaları ile oluşmaktadır.

Hem estetik hem de kozmetik sorunlara yol açarak kişinin yaşlı, yorgun ve depresif görünmesine neden olan göz altı problemleri için pek çok tedavi yöntemi kullanılmaktadır. Göz altı torbalarına yol açan fazla derinin alınması esasına dayanan bu tedavi yöntemlerine alternatif olarak kullanılan ve göz çevresindeki dokuları destekleyerek yenileyen ameliyatsız göz torbası tedavileri de bulunmaktadır.

Plazma ile Göz Torbası Tedavisi

Ameliyatsız göz torbası tedavisi olan Plazma ile Göz Torbası Tedavisi herhangi bir cerrahi işlem barındırmayan; kesi, dikiş, pansuman ve uzun iyileşme süreci olmayan oldukça güvenli bir uygulamadır. Plazma enerjisinden yararlanılarak gerçekleştirilen bu işlem, göz çevresindeki hasarlı dokuların onarılması, yeni doku oluşumunun tetiklenmesi ve sıkılaştırılması amacı ile uygulanmaktadır.

Fazla cilt dokusunun plazma enerjisi ile buharlaştırılarak yok edilmesini sağlayan ve cildin kendi kendini onarım sürecini hızlandırarak etkinliğini gösteren bu konforlu ve güvenli plazma ile göz çevresi estetiği öncesinde göz altındaki ve çevresindeki problemlerin tespit edilmesi, torbalanma şikayetinin derecesinin belirlenmesi ve etkin tedavi planlamasının oluşturulmasını sağlamak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

Son dönemde en çok talep gören ve dermakozmetik alanda üstün etkili sonuçlar ortaya çıkaran plazma teknolojisi ile göz torbası tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Plazma ile Göz Torbası Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Plazma ile Göz Torbası Tedavisi Nasıl Yapılır?

Göz altındaki hassas yapıdaki cilt dokusunu etkili bir şekilde tedavi ederek genel görünümü iyileştiren Plazma ile Göz Torbası tedavisi, havada bulunan gazı kullanarak iyonizasyon sağlayan ve elektriksel akım ile plazma enerjisi oluşturan etkinliğini kanıtlamış hızlı ve etkin bir işlemdir.

Yüksek sıcaklıktaki elektriksel ark ile çalışan bu plazma tedavisi öncesinde göz çevresi antiseptik solüsyonlar ile temizlenmektedir. Daha sonrasında ağrı ve acı hissinin en aza indirilerek hasta konforunun en üst seviyeye çıkarılması için göz altı ve göz çevresi lokal anestezik krem ile uyuşturulmaktadır.

Bölgede yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile cihazın ucu sorunlu göz altı bölgesine belirli bir mesafeyle taranmaktadır. Bu taranma esnasında havada bulunan atmosferik gazlar iyonize olmaktadır. Bu iyonizasyon sonrasında elektriksel akım ile plazma enerjisine dönüşmekte ve cildin en üst katmanında bir süblimleşme yani buharlaşma etkisi ortaya çıkarmaktadır. Kontrollü tarama işleminin her iki göz altında uygulanmasının ardından uygulama sonlandırılmaktadır.

Plazma ile Göz Torbası Tedavisi İyileşme Süreci

Tedavi sonrasında göz altındaki derinin en üst katmanının mikro boyutlarda süblimleşmesi nedeni ile küçük kahverengi lekeler şeklinde kabuklanmalar oluşmaktadır. Bu kabuklar 7 ila 20 gün içerisinde düşmektedir. İyileşme süreci içerisinde travmatik darbeler ile kabukların koparılması bölgede iz oluşumuna yol açabilmektedir. Bu nedenle Plazma ile Göz Torbası Tedavisi iyileşme süresi içerisinde kabukların yerinden kaldırılmaması ve travmatik reflekslerden kaçınılması gerekmektedir

Ayrıca cilt hassasiyetinin artması ve hassas göz altı dokusunun süblimleştirilmesi sebebi ile ödem ve şişlik oluşabilmektedir. Bu ödem 1 – 5 gün içerisinde önerilen ödem çözücü solüsyonlar ile giderilmektedir.

Plazma ile Göz Torbası Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

Plazma ile Göz Torbası Tedavisi seanslar şeklinde uygulanmaktadır. Her bir göz altı torbası için 30 dakikalık seans süresine sahip olan tedavi tek bir seansla başarılı sonuçlar verebilirken; göz altı torbasının derecesine, yaygınlığına, cilt kalitesine ve tedaviden alınan yanıta göre seans sayısı arttırılabilmektedir.

Plazma ile Göz Torbası Tedavisi Yan Etkisi Var Mı?

Plazma ile göz çevresi estetiği güvenilir, hızlı ve konforlu bir işlemdir. Ameliyatsız göz torbası tedavisi olan Plazma ile Göz Torbası Tedavisi, diğer estetik operasyonlara kıyasla komplikasyon ve yan etki oranı oldukça düşük bir uygulamadır. Cilt ve cilt altı dokularında yenilenme etkisi oluşturan plazma enerjisi göz ve göz çevresindeki sağlıklı dokulara zarar vermemektedir.