Ameliyatsız Yüz ve Boyun Germe Nedir?

Günümüzde yüz ve boyun cildinde ameliyatsız sıkılaşma sağlamak amacı ile en fazla tercih edilen teknolojilerden birisi Nano Lifting uygulamasıdır. Bu uygulama sırasında cildin taşıyıcı bağ dokusu katmanlarında ultrason dalgaları kullanılarak noktasal ısıtmalar yapılmakta ve dokularda ısı uyarısına bağlı artan kolajen üretimi ciltte sıkılaşma oluşmaktadır. Nano Lifting ile ciltte gevşeme ve sarkma oluşan gıdı, yanak, göz çevresi, alın, dekolte gibi bölgelerde cerrahi bir işlem yapılmadan etkili bir sıkılaşma sağlanabilmektedir.

İçindekiler

  • Ameliyatsız Yüz ve Boyun Germe Nedir?
  • Ameliyatsız Yüz ve Boyun Germe Kaç Seans Uygulanır?
  • Ameliyatsız Yüz ve Boyun Germe Nasıl Uygulanmaktadır?
  • Uygulama Sonrası Süreç ve Nano Lifting’nin Sonuçları

Ameliyatsız Yüz ve Boyun Germe Kaç Seans Uygulanır?

Cerrahi bir girişim içermeyen Nano Lifting yöntemi uygulamanın yapıldığı bölgeye göre değişiklik göstermekle birlikte, 30 – 60 dakika arasında süren tek bir seans olarak uygulanmakta ve işlemin etkileri 18-24 aya kadar devam etmektedir. Yalnızca göz çevresine yapılan uygulama 15-20 dakikada tamamlanırken, tüm yüze ve boyuna yapıldığında uygulama süresi 60 dakikaya kadar çıkabilmektedir. Uygulama bölgesinden bağımsız olarak etkili bir sonuç için tek bir seans yeterli olmaktadır.

Ameliyatsız Yüz ve Boyun Germe Nasıl Uygulanmaktadır?

Ulthera cihazının üzerindeki uygulama başlığı ultrason özelliği taşımaktadır. Bu başlığın cilde temas ettirilmesiyle cildin alt tabakalarında yer alan bağ dokuları görüntülenmekte ve aynı başlığın ürettiği ultrason dalgaları kullanılarak arzu edilen derinliklerde küçük ısı hasarları oluşturularak kolajen üretimi tetiklenmektedir. Nano Lifting sırasında ciltte hafif bir elektriklenme ve ısı artış hissi olmakla beraber çoğu hastada işlem herhangi bir ağrı kesiciye gerek olmadan tamamlanabilmektedir.

Uygulama Sonrası Süreç ve Nano Lifting’nin Sonuçları

Nano Lifting uygulaması sonrasında, hemen rutin günlük yaşantıya dönülebilmektedir. Uygulama, ciltte leke ve morluk gibi herhangi bir tahrişe neden olmamaktadır. Nadir durumlarda hafif kızarıklık meydana gelse de bu durum bir saat gibi kısa bir süre içinde geçmektedir. Nano Lifting uygulamasından hemen sonra ciltte bir miktar gerilme izlenmekle beraber işlemin beklenen sonuçları 2-3 ay içerisinde yavaş yavaş ortaya çıkmaktadır.