Marionette çizgileri nedir?

Marionette çizgileri dudakların iki ucundan çene bölgesine doğru inen ince kırışıklıklardır. Dudak köşelerinden alt çeneye doğru inen bu bölgeye marionette çizgisi olarak adlandırılır.

Yaş almaya bağlı olarak yüzümüzde ince kırışıklıklardan hacim kayıplarına, yer çekiminin etkisiyle biçimi bozulmaya varan yüz hatlarından lokal çöküklüklerle karşılaşılabiliriz. Bu deformasyonlar yaş almaya bağlı olarak cildin kolajen üretimini azaltması ve akabinde cilt altı dokuların zamanla erimeye başlamasından kaynaklanmaktadır. Günümüz ameliyatsız estetik uygulamalarıyla bu problemler artık konforlu şekilde geride bırakılabilmektedir.

Hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla konforlu şekilde müdahale edebildiğimiz marionette çizgileri için bir öğle aranızı ayırmanız yeterlidir. Ortalama 15 dakikalık bir uygulama olan marionette dolgusu uygulaması, çoğu zaman anestetik kremlere ihtiyaç duyulmayacak kadar konforlu şekilde yapılabilmektedir. Ancak hastamız talep ederse uygulama öncesi anestetik kremlerden de destek alınabilmektedir.

Ortalama 12 ay kalıcılığı bulunan hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılan marionette dolgu uygulaması akabinde rahatlıkla sosyal hayatınıza dönebilirsiniz. Bu uygulama, herhangi bir iyileşme süresi gerektirmez. Bununla birlikte eğer etkinin devam etmesi isteniyorsa yaklaşık 12 ay sonra işlem mutlaka tekrarlanmalıdır.

Marionette dolgu uygulamasında amaç, dudak kenarlarında yaşlanmaya bağlı oluşan çizgileri gidererek kişiye daha genç ve dinamik bir görünüm kazandırmaktır. Küçük bir dokunuşla öğle arası gibi kısa bir sürede rahatlıkla kurtulabileceğiniz dudak kenarlarında oluşan çizgilerin, sizi olduğunuzdan çok daha yaşlı göstermesine izin vermeyin.

Marionette dolgu uygulaması tek başına yapılabileceği gibi diğer pek çok dolgu uygulaması ile birlikte kombine olarak da yapılabilmekte, böylelikle bütünsel bir yaklaşımla yüzde genç bir görünüm sağlanabilmektedir.

Marionette dolgu uygulamasıyla ilgili detaylı bilgi ve randevu için telefon numaralarımızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan kliniğimize her zaman ulaşabilirsiniz.