Kolajen ip protokolü son yıllar da en çok rağbet gören ve ameliyatsız gençleştirme işlemlerinden biri olarak varsayılan uygulamadır.

KOLAJEN İP PROTOKOLÜ NEDİR?

Alınan sonuçların mükemmel olması sebebi ile de tüm kadınların gözdesi haline dönüşmüş olan kolajen ip protokolü işlemi ciltte yaşlılığı önlediği gibi kırışıklık görünümlerini de yok etmeye yaramaktadır.

Kolajen vücudumuzun elastikiyetini artırdığı için cildi daha parlak ve sağlıklı göstermektedir. Ancak yaş ilerledikçe, sigara kullanımlarında, stres ve sağlıksız beslenmelerden dolayı vücut kendi kolajen üretimini yavaşlatmaktadır. Özellikle 25 yaşından sonra üretim yavaşlamış iken diğer unsurlar da eklenince cildimiz cansızlaştığı gibi kırışıklıklar oluşturmaya başlıyor ve çene, gıdı gibi bölgelerimizde sarkmalar meydana geliyor.

Kolajen ip askısı yani halk arasında bilinen adı ile gençlik ipi uygulaması azalan kolajen üretimini artırarak cildi gençleştiriyor ve güçlendirmeye başlıyor.  Genellikle danışanlarımızın 3-6 seans arası bu işlemi tekrarlatmaları tavsiye edilmektedir. İlk seans sonrası hemen etkileri fark edilmeye başlanmaktadır. İşlem yaklaşık 30-60 dakika da gerçekleşmekte ve ağrısız bir şekilde ilerlenmektedir.

Kolajen ip protokolü yaptıran insanlar gün içerisinde tekrar günlük işlerine devam edebilmektedir. Ancak nadir de olsa cildi hassas olan bazı insanlar da hafif kızarıklık şişlik ve morarmalar görülebilmektedir. Ancak 2 gün içerisinde bu şikayetler kendiliğinden geçmektedir. Kalıcılık süresi kişiden kişiye değişmekte olup ortalama 12 ay olduğu bilinmektedir.

UYGULAMALARIMIZ

Tüm uygulama fotoğrafları salonumuzda çekilmiş ve kendi danışanlarımıza aittir.

SORU – CEVAPLAR

 Kolajen ipler nedir? Ne işe yarar?
Kolajen ipler ameliyatsız gençleşmemize yardımcı olan kırışıklık ve yaşlanmayı önleyen hücre üreticilerinden bir tanesidir. Doğal vücut kolajenlerine destek olmak amacı ile uygulanmaktadır. Kırışıklıkları yok etmeye ve daima genç kalmaya yaramaktadır.

  Kolajen ip protokolü ne şekilde uygulanır? Acılı bir işlem midir?
İşlemin gerekli görüldüğü bölgelere ipler yerleştirilerek kaybolması sağlanır. Tamamen acısız bir uygulamadır. Uygulamanın yapıldığı bölgeler de gençleşme ve toparlanma hemen gözle görülür hale gelmektedir.

  Kolajen ip protokolünün zararı var mıdır?
Hayır, zararı bulunmamaktadır. Kendi vücudumuzda bulunan minerallerden bir tanesidir. Ancak yaş ilerledikçe kolajen üretimi yavaşladığı için cildimizde sarkmalar ve kırışıklıklar meydana gelmektedir.

  Kolajen ip protokolünün kalıcılığı ne kadardır?
Kalıcılık durumu kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Ancak ortalama olarak 12 ay kalıcılığı var diyebilmekteyiz.

  Kolajen ip protokolü her yaşta uygulanır mı?
İstenilen her yaşta işlem uygulanabilmektedir. Ancak biz 25 yaş ve üzerine daha uygun görmekteyiz. Ama genç yaşta kırışıklığı ve sarkmaları olanlar istedikleri zaman yaptırabilmektedirler.

  Kolajen ip protokolü kaç bölgede uygulanır?
Kırışıklık ve sarkmalarınızın olduğu her bölgeye uygulanmaktadır. Özellikle gıdı sarkmalarına ve alın çizgilerine yapılmaktadır.

  Kolajen ip protokolü yapıldıktan sonra nasıl hareket edilmeli?
Çok basit ve acısız bir işlem olduğu için aynı gün işlerinize devam edebilirsiniz. İşlemin gerçekleştiği gün duş almamanızı ve makyaj yapmamanızı önermekteyiz.

  Kolajen ip protokolü sonrasında şişlik ve morluk oluşur mu?
Genellikle oluşmamaktadır. Çok alerjenik bir yapınız yoksa şişlik, morluk ve kızarmalar görülmemektedir.

  Kolajen ip protokolü ile gençlik ipi farkları nedir?
Hiçbir farkı yoktur. Çünkü ikisi de aynı işlemdir. Kolajen ip protokolü halk arasında gençlik ipi olarak bilinmektedir.

  Kolajen ip protokolü işlemi kaç dakika sürer?
Kırışık bölgenin durumuna göre 30-60 dakika arası sürmektedir.