Kaş Pudralama Hakkında Merak Edilenler

Kaşların daha gür görünmesini sağlayan ve flu bir görüntüyle dolgunluk veren kaş pudralama işlemi, 2 yıl kalıcılığa sahiptir.

Kaş Pudralama Tekniği Nedir?

Kaş pudralama, seyrekleşen kaşlarda oluşan boşlukları doldurarak kaşları olması gereken formuna getirip, doğal ve gür kaşlar elde etmeyi sağlayan kalıcı makyaj yöntemlerinden biridir. Kaş pudralamada amaç; kişinin yüz şekline uygun, dolgun ve gür kaşlara sahip olmasını sağlamaktır.

Sürekli kaşlarını far ile boyayarak dolduranların özellikle tercih edeceği pudralama kaş yöntemi, PhiBrows pigmentlerinin cildin üst tabakası olan epidermise yerleştirilmesiyle gerçekleştirilmektedir. Boyayla yapılan efekt verme işleminde oluşan flu görüntü, doğal bir kaş görüntüsü elde etmeyi sağlamaktadır.

Bu yöntem, kaş kontür uygulamalarından biri olan kıl tekniğine benzer bir yöntemdir. Kıl tekniği gibi dolgunluk veren yöntem 2 yıl kalıcılığa sahiptir.

Kaş Pudralama Nasıl Uygulanır?

Pudralama tekniği uygulamasına başlamadan önce kişinin yüz ve göz şekline göre kaş tasarımı yapılır. Tasarım işleminden sonra cilt tipi ve kullanılacak boya rengi belirlenir. Boya rengi, kişinin kaş rengiyle aynı tonda tercih edilir.

Kaş ve göz çevresi temizlenip anestezi kremi sürüldükten sonra uygulamaya geçilmektedir. Uygulama, pudralama kaş tekniğine özel boya ve iğneler kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Kullanılan steril iğneler, uygulanan kişiye özel kullanılmaktadır. Sık iğneleme olarak adlandırılan yöntemle PhiBrows pigmentleri, çok derine inmeden derinin üst tabakasına işlenmektedir. İşlem ortalama 1-2 saat sürmektedir. İşlem sırasında kişi acı hissetmez.

Kaş Pudralama Uygulaması Kimlere Yapılır?

Pudralama kaş tekniği her yaş grubundan insana uygulanabilir. Bu tedavi yöntemini, yaşlanma sebebiyle kaş bölgesindeki kıllarda zayıflama olan kişiler tercih edebilir. Seyrek kaşlara sahip kişiler, aralardaki boşlukları doldurmak için yaptırabilir. Herhangi bir sorun olmasa bile kaşları daha dolgun ve dikkat çekici olmasını isteyen kişiler, tamamen estetik kaygılarla da işlemi yaptırabilir.

Kaş Pudralama Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Kaşlara zarar vermeden, dünyanın en kaliteli boyaları kullanılarak doğal ve gür kaşlara sahip olunmasını sağlar.

Boya pigmentleri, kaş dövmesinde olduğu gibi cildin 4-5 kat derinine değil, cildin ilk katmanına işlenmektedir. Bu sayede iki yıl içerisinde renk değişimine uğramadan kaybolmaktadır.

Makyaj gereksinimlerini azaltarak, makyaj yapma süresini de kısaltmaktadır.

Pudralama kaş tekniği sonrası kaş bakımı daha kolay hale gelmektedir.

Kaş Pudralama Sonrası Bakım

Kaş pudralama işlemi yapıldıktan sonra bir hafta iyileşme süresi bulunmaktadır. Kaş pudralama yaptıranlar, işlemden 30 dakika sonra kaşları içme suyuyla nemlendirilmiş bir pamuk kullanarak nazikçe temizlemelidir. Pamuk üzerinde boya pigmenti kalmayana dek temizlemeye devam edilmelidir. Böylece istenmeyen yara oluşumu önlenmiş olacaktır. Temizleme işleminden sonra cilt tipine ve kişinin alışkanlıklara göre önerilen nemlendirici krem kullanılmalıdır. Temizleme ve kremleme işlemi bir hafta boyunca günde 3-5 kez tekrarlanmalıdır.

İlk bir hafta dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da yüz yıkarken veya duş alırken kaşların kuru kalmasıdır. Bunun yanında kullanılan nemlendirici dışında hiçbir krem kullanılmamalı ve makyaj yapılmamalıdır. Aşırı terlemeye sebep olacak egzersiz, sauna ve yüz masajı yapılmamalıdır.

Pudralama kaş tekniği yaptıranlar, bir hafta sonunda kaşları suyla temizlenme işlemini bırakabilir. Ancak nemlendirici sürmeye devam edilmelidir. İlk 30 gün içerisinde güneşlenme, solaryum, lazer gibi işlemlerden uzak durulmalıdır.

Bahar Arslan Microblading-8