Sağlıklı, canlı ve dolgun dudaklar; yüz bölgesinin estetik açıdan imzası gibidir. Kişiye özel yapı ve hatlara sahiptir.

Ülkemizde tıpkı tüm dünyada olduğu gibi hyalüronik asit temelli dolgular en sık kullandıklarımızdır. Son yıllarda daha dinamik, doğal sonuç veren ve kalıcılığı dolgularla elimiz güçlenmiştir.

Fransız Dudak Dolgusunun

DİĞER DOLGU UYGULAMARINDAN FARKI NEDİR?

Fransız dudağında; üst alt dudak altın oranının korunup, üst dudağın belirli bölgelerde alt dudağın üzerine taşması ve alt üst dudağın düz bir çizgi halinde değil; tıpkı eros yayı gibi hat şeklinde kavuşması en önemli noktalardır.

Bu hatları ve dolgunluk oranlarını sağlamak için iğne yerine kanül dediğimiz, delici kesici olmayan dolayısıyla işlem esnasında kanama ve işem sonrasında morluk ihtimalinin minimalize ediyoruz. Kısacası sosyal medyada ve sokaklarda çok sık gördüğümüz, konuşurken dudağın aşırı öne doğru itilmiş görünüme sahip “ördek dudak” ifadesine neden olan dudak kası içine dolgu uygulamasından kaçınarak, dudak hareketlerinin doğallığını bozmadan kas dışına uyguluyoruz.

Fransız Dudak Dolgusunun

KALICILIK SÜRESİ NEDİR?

Dudak dolgularında kalıcılık süresi genel olarak diğer bölgelere uygulanan dolgulardan farklıdır. Bunun sebeplerinden bir tanesi; dudak bölgesinin hareketli bir alan olması(konuşma, yeme içme hareketleri) ve fransız dudağında kullanılan dolgunun hareketlerle doğal görünebilmesi ve hareketlerle asimetri yapmaması için yapısının ince olmasından dolayı ilk uygulamada 4-6 ay aralığında beklenmektedir. Daha sonraki devam eden uygulamalarda ise 6-8ay civarında etkinlik elde edebiliyoruz.

Fransız Dudağı Dolgusu

HER DUDAĞA UYGULANABİLİR Mİ?

Sizin de takdir edeceği gibi, herkesin dudağı kendisine özgü yapı ve kavislere sahiptir. Dolayısıyla herkeste aynı sonucu ve etkinliği sağlamak neredeyse imkansızdır. Fakat; fransız dudağı dolgusu her tip dudağa uygulanabilecek bir tekniktir.

Avantajları; işlem daha ağrısız, bu teknikle sonrasında ödem ve morluk ihtimalini en düşük seviyeye çekebiliyoruz.

Fransız Dudağı Dolgusu

SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Her dolgu uygulaması sonrasında dikkat edilmesi gereken ve hatırlattığımız; 2-3 saat süreyle sıcak-soğuk içecek içilmemesi, 24 saat süreyle banyo duş yapılmaması, 24 saat süreyle alkol alınmaması, 3 gün süreyle ağrı kesici, vitamin alınmaması, 3 gün süreyle buhar banyosu, sauna ve havuza girilmemesini öneriyoruz.

Fransız Dudağı Dolgusu

SONRASI SÜREÇ NASILDIR? AĞRI OLUR MU?

İşlem sonrası aynı gün akşamı başlayan ve yaklaşık 12-16saat süren, dudağın hassas yapısından kaynaklanan ve gayet normal olan hafif ödem izlenebilmektedir. Bazı aşırı hassas hastalarımızda ödem bir miktar fazla ve uzun sürebilmektedir. Bu durumlara hazırlık olarak her fransız dudağı dolgusu sonrasında hastalarımızı 15-20dk takip edip gerekirse ödem önleyici ufak bir uygulama yapıp uğurluyoruz.

Fransız Dudağı Dolgusunu

NE KADAR SÜRE SONRA TEKRAR YAPTIRABİLİRİZ?

Daha hacimli bir sonuç İsteyen hastalarımıza ilk uygulamada 1 cc uyguluyoruz. Yaklaşık 3 hafta sonra diğer ek doz uygulamalar istenirse yapılabilir.