Erkek Estetiğinde Lazer Epilasyon

Erkek estetiğinde ilk sırada istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemleri geliyor. Özellikle elmacık kemiği, kaş arası, ense, kulak memesi, boyun, ellerdeki tüyler ve batıklar, omuz, sırt ve göğüs bölgelerindeki kıllardan şikayetçi olan erkekler, lazer epilasyon yöntemiyle istenmeyen tüyler ve batıklardan kalıcı olarak kurtuluyorlar. Epilasyon yöntemi ile istenmeyen tüylerden tamamen arınmış bir görünüm elde edilebileceği gibi, uygulama kısa tutularak, kılların seyreltilmesi ve daha zayıf hale getirilerek bırakılması da mümkün olabiliyor.

Sırt Lazer Epilasyonu

Lazer epilasyon uygulamaları, sırtında yoğun tüylenme olan kişiler için önemli bir kolaylıktır.

Yoğun sırt tüylenmelerini klasik yöntemlerle çözmeye çalışmak hem meşakkatli hem de çok ağrılıdır. Sırt kılları, kalın ve cildin derininde yerleşmiş tüylerdir. Kullanılacak lazer tipinin derine etki etmesi gerekir. Sırt kıllarında tercih edilen en etkili lazerler, Diode lazerlerdir.

Göğüs Lazer Epilasyonu

Göğüs bölgesindeki tüylerle sırt bölgesindeki tüyler benzer özellikler taşırlar. Erkekler genellikle göğüs kıllarının tamamen yok edilmesinden çok seyrelmesini talep ederler. Göğüs bölgesi için öncelikle Diode lazerler tercih edilir. Ancak açık tenli kişiler fazla acı hissediyorlarsa Alexandrite lazerler tercih edilebilir.

Ense Lazer Epilasyonu

Ense bölgesinden sırta doğru olan tüylenme hem erkeklerde hem de kadınlarda gözlenebilir. Bu bölgede tüyler genelde çok incedir ve tamamen yok olmaları uzun zaman alabilir. Erkeklerde ense bölgesindeki tüylenmede Diode lazerler birinci seçenek olarak tercih edilir.

Boyun Lazer Epilasyonu

Erkeklerde boyun tıraş bölgesinin içinde yer alır. Kıl dönmelerinin ve kıl kökü enfeksiyonlarının en sık görüldüğü yer burasıdır. Tüm bu durumlar için lazer epilasyon en iyi seçenektir. Kıl dönmeleri lazer yapıldıkça zaman içinde azalarak kaybolur.

Sakal Üstü Lazer Epilasyonu

Yanak bölgesinde lazer epilasyon erkeklerin en çok tercih ettiği epilasyon bölgesidir. Sakal üstü bölgesi lazer epilasyon uygulamalarında yine Diode lazer tercih edilmektedir