Buz lazer epilasyon nedir?

Buz lazer epilasyon, konforlu ve etkili epilasyon yöntemlerinden biridir. Buz Lazer epilasyon teknolojisi, tüm cilt ve kıl tiplerinde her mevsimde hızlı ve acısız bir şekilde çalışılmasını sağlar. Buz lazer, kıl kökündeki farklı yapıları hedef alır ve farklı dalga boylarına sahiptir. Son teknoloji bu cihazlar tüyler için etkili bir çözümdür. Buz epilasyonda diğer cihazlara nazaran daha geniş yüzeyler hedef alınır.

Buz Lazer epilasyonun diğer lazerlerden farkı nedir?

Buz Lazer etkili, kalıcı, ağrısız ve konforlu bir lazer epilasyon için devrim niteliğinde teknolojilere sahip FDA onaylı lazer sistemidir. Buz lazer epilasyon uygulamalarında daha geniş alanlar hedef alındığı için her bir atışta çok daha fazla kıl köküne ulaşılır. Seanslar daha kısa sürelerde tamamlanır. Buz lazer ile yapılan epilasyonda sık sık atışlar yapılır ve bu sayede kıl kökleri kademeli olarak ısıtılır. Isıtma aralarında verilen kuvvetli soğutma, ağrı ve acıyı en düşük seviyelere indirir.

 

Buz Lazer epilasyonun avantajları nelerdir?

Buz lazer epilasyon ağrılı mıdır?

Buz Lazer uygulama esnasında cildi uzun süre etkili biçimde serinleten ICE™ Teknolojisine sahiptir. Buz Lazer cihazının başlığındaki soğuk safir uç uygulama esnasında cildi serinletir ve rahatlatır. Safir uç cilde temas ettiğinde buz gibi soğuktur ve cildi -3° C’ye kadar soğutur. Bu kontak soğutma sistemi hasta konforunu arttırarak uygulamaları hiç olmadığı kadar konforlu bir hale getirir, yan etki riskini minimuma indirir. Ciltte yanık ve leke oluşma riskini ortadan kaldırır.

Buz lazer epilasyon yüze uygulanabilir mi?

Yüz bölgesi çok hassastır ve yüzdeki kıllar diğer bölgelere göre daha çabuk uzar. Ayrıca yüzdeki

tüyler çok daha derin köklere sahiptirler. Bu nedenle yüz bölgesine en uygun epilasyon cihazının seçilmesi önemlidir. Buz epilasyon ciltteki en açık ve en güçsüz tüylerde bile etkili olduğundan yüz bölgesinde de başarılı sonuçlar veriyor.