Burun Dolgusu Nedir?

Burun Dolgusu; Günümüzde ameliyatsız medikal estetik operasyonlar daha fazla tercih ediliyor. Ameliyat olmaktan çekinen ve kaygı duyan hastalar bu doğrultuda cerrahi müdahale gerektirmeyen işlemler ile şekilsel bozukluklarını gidermeyi tercih ediyorlar. En çok tercih edilen medikal estetik operasyonların başında burun dolgusu geliyor. Burundaki şekil bozuklukları düzeltmek ve yüz hatları ile uyum sağlamak amacıyla dolgu malzemeleri kullanılır.

Burun estetiği kişinin burun derisine, kıkırdak bölgesine ve kemik yapısına uygulanarak burun etrafındaki çöküntüler ve boşluklar düzeltilir. Ayrıca yapılan işlemlerle birlikte ince burun yapısı yerini daha estetik bir burun görüntüsüne bırakır. Böylece burun kemeri daha küçük bir hal alırken burun ucu düşüklüğü de kullanılan dolgu malzemeleri ile kaldırılır.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Operasyon sırasında burun çevresine herhangi bir kesi ya da dikiş atılmaz bu nedenle profesyonel bir şekilde burun dolgusu uygulanır. Şekilsel bozuklukları gidermek amacıyla yapılan burun estetiği işlemi öncesinde hastaya lokal anestezi ya da anestezik krem uygulanır. Bu şekilde hastanın ağrı, acı hissetmesi engellenir. Öncelikle hastanın yüz hatları ve burun şekli detaylı bir şekilde analiz edilir ve ardından yapılan plan doğrultusunda dolgu malzemesi kullanılır.

Cilde uyumlu bir şekilde hazırlanan dolgu malzemeleri ile kısa sürede ağrı ve acı hissetmeden güzel bir burun şekline sahip olmak mümkündür. Dolgu malzemesi olarak kullanılan hyaluronik asit enjeksiyon yardımıyla burun yüzeyine uygulanır. Burun estetiği için deneyimli kişilerden destek almak olumlu sonuçlar doğurur.

Burun Dolgu Kimlere Yapılmaz?

Burun dolgusyaptırmak isteyenlerin öncelikle alanında deneyimli bir doktordan destek alması gerekir. Yapılan ön görüşme sırasında hasta talebini dile getirmeli ve burnun şekilsel yapısının işleme uygun olup olmadığını öğrenmelidir.

Doktorun yapması gereken en önemli iş ise hastanın sağlık durumunun medikal estetik operasyonlara elverişli olup olmadığını öğrenmek olacaktır. Dolgu maddesine karşı herhangi bir alerji ya da duyarlılığı bulunan kişilere burun dolgu yapılması. Hastanın ilk önce dermatoloji uzmanı tarafından burun estetiği için cilt yapısının uygun olup olmadığı yönünde onay alması gerekir.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Burun dolgusiçin cerrahi bir işleme gerek yoktur. Bu nedenle burun estetik ameliyat olmak isteyenler için büyük bir avantajdır. Rinoplasti olmak istemeyen hastalar Burun estetiği ile yüz hatlarına uyumlu burun formuna kavuşabilir. Uygulama ile birlikte ana kemik etrafında bulunan boşluklar doldurulur ve burun ucu bozuklukları dolgu malzemesi ile giderilir.

Burun estetiği operasyonu sırasında sadece anestezik kremler kullanılır. Yani hastanın rinoplasti de olduğu gibi genel anestezi ile uyutulmasına gerek yoktur. Bu nedenle 30 dakika içerisinde tamamlanır. Burun dolgu ile hastanın günlük yaşama dönüşü çok daha hızlıdır. Dolayısıyla herhangi bir iyileşme süreci gerektirmez.

Burun Estetiğinin Etkisi Ne kadar Sürer?

Günümüzde dolgu malzemesi olarak kullanılan hyaluronik asit içerikli maddeler 6 ay ile 1 sene gibi kalıcılık gösterir. Bu nedenle belli bir zamandan sonra burun yine eski haline döner. Burun dolgu kalıcı bir işlem değildir.

Revizyon Burun Estetiği İçin de Kullanılabilir

Günümüzde pek çok kişi güzel bir yüze sahip olmak amacıyla yüzün tam merkezinde bulunan burnun istenilen formda olması için estetik ameliyatları tercih ediyor. Revizyon burun estetiği, birden fazla burun estetiği yapılması anlamına gelir.

Yani burun estetiği sonrasında burnun istenilen şekli alamaması, hastanın cilt özellikleri ve ameliyat sırasında yapılan hatalar yeniden cerrahi müdahale gerektirir. Dolayısıyla yeniden ameliyat olmak yerine pek çok hasta burun ile var olan problemleri gidermeyi amaçlar.

Burun estetiği sonrası burunda meydana gelen hafif asimetriler ve düzensizlikler dolgu malzemesi ile düz bir şekil alabilir. Uzman kişiler tarafından burundaki deformeler giderilir ve kıkırdak ya da dokulara herhangi bir zarar verilmez. Kişiye özel planlanan estetik operasyonlar hastanın beklentilerini karşılamaması halinde yeniden revizyon işlemleri ihtiyaç doğrultusunda hastaya uygulanır.

Fakat burun estetiği sonrasında hastanın belli bir süre beklemesi gerekir. Beklemenin en önemli amacı ise burnun tam olarak şekil almasıdır. Burun şekil aldıktan sonra rahatsızlık veren görüntüler ve asimetri bozuklukları burun ile profesyonel anlamda giderilir.

Burun Dolguda İyileşme Süreci Nasıldır?

Kolay ve pratik bir işlem olan burun estetiği sırasında hasta için anestezik krem tercih edilir. İşlem tamamlandıktan sonra hasta aynı gün hastaneden çıkar ve normal hayatına kaldığı yerden devam eder. Bu nedenle ekstra bir iyileşme sürecine ihtiyaç yoktur.

Burun Dolguları ile Hangi Sonuçlar Elde Edilemez?

Kişiyi rahatsız eden burundaki şekilsel bozukluklar cerrahi işlemlere gerek kalmadan burun ile giderilir. Fakat burun dolgu burun estetiğine karşı geliştirilen bir alternatif değildir. Bunun nedeni ise dolgu maddesi olarak kullanılan hyaluronik asit zamanla kaybolacaktır ve burun eski haline dönecektir.

Dolayısıyla burun dolgu tamamen geçici bir uygulamadır. Burundaki şekilsel bozukluklar, kemerli görüntü, burun kenar boşlukları ve düşük burun şekli kalıcı olarak rinoplasti ile giderilir. Bu doğrultuda burun dolgu sadece hafif şekilsel bozukluklar da tercih edilir.

Burun Dolgusu Fiyatları 2023

Estetik amaçlı yapılan burun dolgusu fiyatları tamamen kişiye özel planlanır. Bu doğrultuda ilk önce hasta ön muayeneden geçer. Yapılması gereken işlemler ve kullanılacak dolgu malzemesinin miktarı belirlenir. Tüm işlemler tamamlandıktan sonra burun dolgusu ücretleri belirlenir. Burun dolgusu fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.